Vankuverio lietuvių bendruomenė: žengėme kartu 100-mečio link

Gražiausios spalvos turi
Rasti vietą sau širdį,
O širdyje lietuvio
Brangiaus spalvos trys.  

K. Vasiliauskas

Geltona, žalia, raudona
Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena Vankuveryje buvo minima su Lietuvos vėliavos spalvomis pasipuošusiais tautiečiais, sveikinimo žodžiais, dainomis ir kūrybingais žaidimais.

Vasario 18-ąja susibūrę Vankuverio lietuvių bendruomenės nariai džiaugėsi kartu minėdami 99-ąsias ir drauge žengdami link 100-ųjų Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metinių. Bendruomenės prezidentas L. Antanavičius sveikino visus susirinkusius, linkėdamas puoselėti lietuvių bendrystę ir kasmet vis gausiau daiginti meilę savo gimtinei, dalinantis lietuvišku žodžiu, istorija, puoselėjant mūsų kultūrą bei ilgaamžius papročius. L. Antanavičius taip pat dalinosi Lietuvos Respublikos Prezidentės sveikinimu, pabrėždamas Prezidentės D. Grybauskaitės kvietimą „mokytis iš savo Vasario 16-osios. Drąsos ir ryžto, kai reikia priimti sprendimus, atkaklumo ir tvirtumo, kai tenka įveikti sunkumus, išlikti tvirtiems ir nepalaužiamiems.”

Nepriklausomybės atkūrimo minėjime dalyvavo ir daug garbių bei artimų Vankuverio lietuvių bendruomenės svečių, kolegų. Britų Kolumbijos Premjerės C. Clark vardu Vankuverio lietuvių bendruomenę sveikino Lietuvos garbės konsulas Vankuveryje Christopher Juras. Seatlo lietuvių bendruomenės pirminikas A. Lukoševičius linkėjo tvaraus bendradarbiavimo, puoselėjant mūsų lietuviškas šaknis. Sveikinimo žodžius tarė ir partneryste džiaugėsi Latvijos bendruomenės atstovė R. Blosmanis bei Ukrainos bendruomenės atstovas M. Petriw.

Dainos, žaidimai, bendrystė

Šių metų Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 99-asis minėjimas įgavo žaismingą atspalvį. Renginio svečiai, susibūrę į grupes, žaidė kūrybinius žaidimus ir dalinosi savo patirtimi bei prisiminimais. Grupinių užsiėmimų metu renginio dalyviai diskutavo apie geriausias lietuvio vertybes, džiugius istorinius įvykius, taip pat kūrė simbolį, kuris menamai galėtų įamžinti mūsų jubiliejinį kitų metų Vasario 16-osios minėjimą. Renginio dalyviai kūrė ir linkėjimus ateities kartoms. Vienas žaismingesnių palinkėjimų, skatinantis patriotiškumą ir gimęs kūrybiniame procese – „Pūsk birbynę už tėvynę!“ – susilaukė dalyvių skanaus juoko bei plojimų.

Vasario 16-osios minėjimą šildė ir lietuviškos dainos. Vankuverio lituanistinės mokyklėlės „Pelėdžiukų klubas“ vaikučiai, vad. Rūtos Vrubliauskaitės-Tryon, pakvietė visus drauge uždainuoti K. Vasiliausko. „Brangiausias spalvas“. Klubo vadovė Rūta, pasidabinusi tautiniu kostiumu, atliko visiems žinomą E. Masytės dainą „Laisvė“ (ž. J. Marcinkevičius), kuri tarsi primena, kad asmeninė laisvė be laisvos tėvynės vargu ar galima.

Minėjimą susirinkusieji užbaigė susikibę rankomis ratu iš širdies sveikindami vieni kitus ir Lietuvą – „Lietuva, Lietuva, Lietuva … Lietuva, su atgimimo diena!”

Dominyka Naujokaitė